A pszichopedagógia az érzelmi-és viselkedési zavarokkal, tanulási és teljesítményzavarokkal, beilleszkedési, alkalmazkodási nehézségekkel küzdő gyermekek, fiatalok és családjuk megsegítésével foglalkozik. A köznevelésben (óvodában, iskolában, pedagógiai szakszolgálatban, korai fejlesztésben) elsősorban a sajátos nevelési igényű gyermekek köréből az egyéb pszichés fejlődési, súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral küzdő gyermekek, valamint a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő, illetve a hátrányos helyzetű gyermekek diagnosztikus, fejlesztő és terápiás ellátását végzi. Ide tartoznak pl. olyan problémák, mint gyermekkori agresszió, szorongás, érzelmi zavarok, kapcsolati, kötődési zavarok, szelektív mutizmus, magatartási problémák, dacos, engedetlen, kötekedő viselkedés, figyelemzavar-hiperaktivitás, kényszeres viselkedés, ürítési zavarok, táplálási, alvási problémák, krízishelyzetek, traumatizált fejlődés, az iskolai teljesítmény zavarai (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, kevert zavarok), tanulási zavarok, nehézségek, elmaradások, és a több területet érintő kombinált zavarok. A pszichopedagógusok a köznevelésen kívül az egészségügyben, szociális-gyermekvédelmi területen és máshol is dolgoznak.

5 elem megjelenítése a 5-ből

Darabszám:
Rendezés:
Sorrend:

Nádor Gyöngyi vagyok, pszichopedagógus, tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos gyógypedagógus, okleveles interkulturális pszichológia és pedagógia szakos bölcsész és Sindelar I. Tréner. 2015 szeptembere óta dolgozom gyógypedagógusként,…

Mi a KidSpiritben hiszünk benne, hogy akkor igazán hatékony egy fejlesztés, ha a gyermek számára örömet okoz és ha holisztikus szemléletben, a gyermek és családja egészét figyelembe véve történik. Szolgáltatásaink: Pszichológiai tanácsadás, Játékos…

Elsősorban érzelmi-és viselkedészavarokkal, teljesítményzavarokkal, beilleszkedési, alkalmazkodási nehézségekkel küzdő gyermekekkel foglalkozom, születéstől kb. 10 éves korig. A családdal, a szülőkkel szoros együttműködésben dolgozom, a gyermek…